H.Ü. SBF, Egzersiz ve Spor Bilimleri Bölümü
Lisans Yan Dal Programı
Spor Psikolojisi YL Prog
Doktora

Egzersiz ve Spor Bilimleri Bölümü, Spor Bilimleri Fakültesi altında 1991 yılından beri doktora eğitimi vermektedir. Doktora eğitimi, Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'ne bağlı, Spor Bilimleri ve Teknolojisi Anabilim Dalı olarak yürütülmektedir. 

Egzersiz ve Spor Bilimleri Bölümü, farklı alanlarda yetişmiş akademik kadrosu ve araştırma alt yapısı ile ülkemizin Spor Bilimleri alanında ihtiyaç duyduğu; nitelikli, araştıran, sorgulayan, bilgi ve çözüm üreten araştırmacıların yetiştirilmesi için çaba göstermektedir. Doktora programı, bölüm bünyesindeki dört farklı anabilim dalı tarafından desteklenmektedir. Bu nedenle doktora programına başvuracak adayların ilk olarak eğitim almak istedikleri alana karar vermesi ve güncel araştırma konuları hakkında bilgi alarak çalışmayı istedikleri öğretim üyesini belirleyerek ön görüşme yapmaları önerilmektedir. 

Doktora programına spor bilimleri yanı sıra üniversitelerin farklı fakültelerinde eğitimini tamamlamış ve spor bilimlerinde lisansüstü eğitim almak isteyen adaylar da başvuruda bulunabilirler. Bu durumdaki öğrencilerin, eğitim almak istedikleri alana göre lisans/yüksek lisans derslerinden oluşan bir bilimsel hazırlık programı alarak eksiklerini tamamlamaları gerekmektedir. 
 

Spor Bilimleri Fakültesi, Lisansüstü Eğitim Sayfası

Doktora Programı ders kataloğu/AKTS bilgi paketi

Sağlık Bilimleri Enstitüsü